Jídelníček Aktuality

Pondělí až čtvrtek
od 7.00 hod. - 17.30 hod
pátek od 7.00 hod. - 17.00 hod.

O ŠKOLCE

Mateřská škola Alšovy sady je pojmenována podle umístění přímo v zeleni Alšových sadů, v jedné z lokalit MČ Prahy 4. Je obklopena rodinnými vilkami, leží mimo frekventované silniční komunikace.

Mateřská škola je z roku 1950. Zakladatel MŠ byl tehdejší primátor Prahy Václav Vacek. MŠ je čtyřtřídní a je ze dvou spojených přízemních budov, které se dělí na budovu A + budovu B. Vstup do objektu je parkem Alšových sadů. Další vstup do budovy B je z ulice K Novému dvoru, kde je od září roku 2014 otevřena další třída pro 28 dětí.

Budova A se zahradou prošla několika rekonstrukcemi. Zahrada A se pyšní hojností zeleně, zastřešeným brouzdalištěm, dostatečným množstvím dětských herních prvků a ohništěm, kde se během školního roku pořádají s rodiči různé akce s opékáním uzenin. Budova B se zahradou, také prošla částečnou rekonstrukcí.

Kapacita celé MŠ je 109 dětí. Budova A má dvě třídy, ke každé třídě patří toalety s umyvárnou a sprchou, dále šatny, jídelnu, školní kuchyň, sborovnu, ředitelnu a kancelář hospodářky. Budova B má dvě třídy ke každé třídě patří toalety s umyvárnou a sprchou, dále šatny, jídelnu, školní kuchyň a sborovnu. Obě školní kuchyně splňují náročné hygienické normy EU. Třídy jsou světlé a uspořádané potřebám věku dětí. Hračky a nábytek jsou průběžně doplňovány a obměňovány dle potřeb a finančních možností.

Z mimoškolních aktivit nabízíme seznámení s angličtinou, dětské tanečky a keramiku, které provádí dětské centrum FIALKA. Náš kolektiv je velmi kvalitní, paní učitelky jsou zkušené a kvalifikované. Řídíme se heslem "Není nic krásnějšího než úsměv dítěte".